تبلیغات
کامپیوتر 88 - تدریس گویش مازندرانی در دانشگاه سوئد
تبادل اطلا عات بین دانشجویان

تدریس گویش مازندرانی در دانشگاه سوئد

تاریخ:شنبه 14 آبان 1390-08:56 ق.ظ

شمال نیوز: گویش و فرهنگ مازندرانی در دانشگاه آپسالای سوئد تدریس می‌شود . به گزارش شمال نیوز به نقل از فارس ، مدیر گروه همكاری‌های علمی و روابط بین‌الملل دانشگاه مازندران از عقد تفاهم نامه‌ای با دانشگاه سوئد خبر داد كه در آینده‌ای نزدیك، اساتید این دانشگاه برای آموزش 10 واحد درسی به این كشور سفر می‌كنند.  كریم سلیمانی گفت: این قرارداد میان دپارتمان ایران شناسی دانشگاه آپسالا و گروه ادبیات فارسی دانشگاه مازندران منعقد شده است.  وی اظهار داشت: با اجرای این تفاهم نامه، كرسی‌های مربوط به زبان و گویش‌های مختلف ایرانی با استفاده از كار میدانی و جمع آوری گویش‌ها ا ایجاد می‌شود. سلیمانی با اشاره به قدمت 700 ساله دانشگاه آپسالا افزود: این دانشگاه از جمله دانشگاه‌های معتبر قاره اروپا است و در حال حاضر دارای 40 هزار دانشجو است.
 وی تبادل استاد، دانشجو و اعزام استادان برای گذراندن دوره‌های فرصت مطالعاتی در رشته‌های كشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست را از جمله مفاد دیگر قرارداد با دانشگاه سوئدی برشمرد.
 سلیمانی با اشاره به گسترش همكاری‌های بین المللی دانشگاه مازندران در سال‌های اخیر از سفر هیئت دانشگاهی از دانشگاه گلاسكو انگلستان در 23 بهمن امسال خبر داد.